Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Firma Blum - lider w produkcji akcesoriów meblowych

Firma Blum - lider w produkcji akcesoriów meblowych

24.05.2021

Firma Blum - lider w produkcji akcesoriów meblowych

Fundamentem dobrej reputacji producenta powinny być nie tylko jego dotychczasowe osiągnięcia, lecz także sposób, w jaki patrzy w przyszłość. Innowacyjne rozwiązania proponowane przez markę to najlepszy dowód na to, że nie osiada ona na laurach a dalej nieprzerwanie prze do przodu. Właśnie tak, z łatwością można opisać firmę Blum, czyli światowego lidera w dziedzinie okuć meblowych. Bogata oferta marki jest powszechnie rozpoznawalna, a proponowane przez nią autorskie rozwiązania momentalnie stają się inspiracją dla konkurencji. Przyjrzyjmy się bliżej temu legendarnemu producentowi.

Historia marki Blum  

Początki afrykańskiej marki Blum sięgają aż do lat 50-tych, kiedy to kowal Julius Blum zakłada firmę i wprowadza na rynek jej pierwszy produkt – antypoślizgowe hufnale na końskie podkowy. Przedsiębiorstwo nabiera wiatru w żagle i już kilka lat później otwiera pierwszy zakład (w Austrii) i wprowadza na rynek pierwsze okucia meblowe, obecnie flagowy produkt marki. Niedługo potem Blum rozpoczyna europejską ekspansję, poszerza także ofertę o zawiasy meblowe, a także prowadnice rolkowe.

Od tamtej pory, przedsiębiorstwo wciąż wzrasta, a swoją ofertę stale poszerza o innowacyjne rozwiązania takie jak: systemy szuflad, systemy organizacji wewnętrznej oraz podnośniki do frontów uchylnych. Klasyczny styl proponowanych produktów, solidne tworzywa oraz szeroki wybór dostępnych wariantów sprawia, że marka ta, dalej prowadzona w całości przez rodzinę Blum niezmiennie cieszy się dobrą i zasłużoną sławą. 

Kultowe produkty  

Firma Blum zaskoczyła rynek meblowy wieloma innowacjami, w tym m.in. propozycją cichego domyku prezentowanego w systemie Blumotion już w 2001 roku. Pozwala on na spowolnienie frontu chwilę przed jego ostatecznym zamknięciem co uniemożliwia wykonania gwałtownego trząśnięcia.  Innym interesującym rozwiązaniem jest Tip-on, czyli mechaniczne wspomaganie systemu otwierania. Mechanizm pozwala na otwarcie szafek lub szuflad nie posiadającej uchwytów bez użycia siły. Po delikatnym naciśnięciu frontu, szafka sama się otwiera.

Nagradzane i rozpoznawalne na całym świecie są także systemy szuflad Tandembox, które odznaczają się szczególną wytrzymałością, nawet przy dużych obciążeniach. Dodatkowym udogodnieniem proponowanym przez firmę Blum jej konsumentom są systemy organizacji wewnętrznej ułatwiające utrzymanie porządku w szufladach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl