Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Oświetlenie meblowe. Hit czy kit?
Oświetlenie meblowe. Hit czy kit?

Oświetlenie meblowe. Hit czy kit?

02.09.2021

Oświetlenie meblowe. Hit czy kit?

Aranżacja mieszkania wiąże się z wyborem nie tylko estetycznych, ale i funkcjonalnych mebli, które pozwolą na optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Ważną rolę odgrywa także oświetlenie, które dzieli pomieszczenia na strefy i zapewnia odpowiednie warunki do pracy. Co ciekawe, te dwie kwestie da się połączyć nie tylko poprzez spójną stylistykę, ale także stawiając na oświetlenie meblowe. Oświetlenie meblowe zwykle kojarzy się z podszafkowymi taśmami ledowymi, które umieszcza się pod górną zabudową mebli kuchennych. Okazuje się jednak, że takie formy oświetlenia można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Czy takie rozwiązania są wciąż w modzie? Sprawdź, czy oświetlenia meblowe wpisują się w trendy, czy może już dawno odeszły do lamusa.

Jakie są zalety oświetlenia meblowego?

Decyzja o wyborze oświetlenia meblowego zwykle motywowana jest względami praktycznymi. Montaż okrągłych lub kwadratowych oczek LED wraz z ledowymi taśmami ułatwia organizację przestrzeni oraz gwarantuje dodatkowe źródło światła w pomieszczeniach, w których nie ma dostępu do słońca lub też ogranicza go zabudowa meblowa. Oświetlenie meblowe cieszy się największą popularnością w kuchni. Mianowicie zwykle światło główne nie zapewnia dostatecznej widoczności przy kuchennych blatach. Montaż niewielkich i estetycznych lamp nie zaburza aranżacji, a jednocześnie poprawia jej funkcjonalność. Co więcej, oświetlenia meblowe sprawdzają się także przy biurkach. Stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych lamp i umożliwiają odpowiednie ułożenie źródła oświetlenia podczas nauki czy pracy.

Oświetlenie meblowe często wykorzystuje się również w sypialniach oraz pokojach dziennych. W tych przypadkach zazwyczaj pełni ono funkcję dekoracyjną oraz odpowiada za stworzenie przytulnego nastroju. Zwykle korzysta się z niego w sytuacjach, gdy domownicy nie chcą włączać światła głównego, ale zależy im na delikatnym, klimatycznym oświetleniu. Ponadto oświetlenie meblowe niejednokrotnie ma też na celu wyeksponowanie pewnych przedmiotów umieszczonych na regałach czy też podkreślenie estetyki mebla. Zdaniem wielu osób oświetlenie meblowe podwyższa standardy oraz dopełnia aranżację, wprowadzając do pomieszczeń ciepło i spokój.

Oświetlenie meblowe kontra wnętrzarskie trendy

Oświetlenie meblowe od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. I choć trendy aranżacyjne się zmieniają, wiele osób wciąż pozostaje wiernym oczkom LED czy ledowym taśmom podszafkowym. Większość zwolenników takich rozwiązań decyduje się na montaż oświetlenia w kuchniach i garderobach. Nieco rzadziej niż kiedyś wybiera się LED-y do pokojów dziennych czy sypialni, aczkolwiek i w tych pomieszczeniach można znaleźć tego rodzaju rozwiązania. Mianowicie okazuje się, że oświetlenia meblowe wcale nie odeszły do lamusa, a wiele zależy od upodobań domowników oraz preferowanych przez nich stylów. I choć zmieniające kolory podświetlenia nie są w modzie, wciąż w trendy wpisują się jednokołowe LED-y o ciepłej lub zimnej barwie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl